Biosmedica.eu

Biosmedica.eu - O mnie

Świadomość i pokora, to jak bardzo dużo trzeba zrobić, aby leczyć skutecznie. Moja droga w rehabilitacji, w większym lub mniejszym stopniu,skierowana była na różnorodne metody terapeutyczne (Terapie powięziowe, metody neuroodruchowe, chiropraktyka), które pomimo swojego wielkiego potencjału nie spełniły moich oczekiwań. Intuicyjnie wiedziałem, że szukam czegoś, co znacznie pełniej określa stan chorobowy jakże skomplikowanego psychofizycznego bytu, jakim jest sam człowiek. Zarówno Medycyna Manualna jak i Akupunktura stanowią dwie niezależne metody terapeutyczne, które ujmują człowieka w sposób całościowy, czyli upatrują pierwotną przyczynę dolegliwości w aspekcie wewnętrznym i zewnętrznym czynników przyczynowo-skutkowych. Opierając się na danych empirycznych, szkoleniach i publikacjach medycznych, jak i również na własnym doświadczeniu zawodowym. metody te stały się bazą dla mojej pracy terapeutycznej. Diagnozowanie poprzez integratywne podejście do procesów psychofizycznych organizmu, a także świadome podążanie za objawami choroby, jest w pewnym sensie fascynujące i nadaje mojej pracy wielki sens.

Wydaje mi się, że to coś znacznie więcej, niż tylko podejście do pacjenta i jego problemów zdrowotnych w modelu holistycznym. To przede wszystkim wykorzystywanie osiągnięć medycyny zachodniej oraz doświadczenia w tradycyjnej medycynie chińskiej.

Nazywam się Łukasz Michalak z wykształcenia jestem mgr fizjoterapii.

W każdej osobie, z którą mam przyjemność pracować, staram się dostrzec jego mocne i słabe strony, które to poprzez umiejętne dobieranie rodzaju terapii równoważę lub zmieniam na korzyść dla tego człowieka. Ten ogromny potencjał, jaki drzemie w organizmie każdego z nas, sprawia że w procesie samo regeneracji jest on umiejętnie wykorzystywany i sterowany przeze mnie.

Fizjoterapia jest dla mnie zawodem wykonywanym z pasją i z dużym zaangażowaniem w to, czym się zajmuję. Kilkunastoletnie doświadczenie sprawiło że mam coraz więcej pokory i szacunku do tego, co robię, dlatego też zdecydowałem się realizować własną koncepcję rehabilitacji, którą przez lata zgłębiałem i praktykowałem.

Dziś po kilkunastu latach jako praktykujący terapeuta manualny, korzystając z doświadczenia zdobywanego pracując w zespole wraz z ludźmi o odmiennych wizjach i koncepcjach terapeutycznych, uważam za najlepszy okres ukierunkowania mojego rozwoju.

Wielu wspaniałych ludzi iwybitnych nauczycieli, których mam zaszczyt spotykać na mojej ścieżce rozwoju, sprawia że mój warsztat pracy doskonali się w oparciu o sprawdzone i nowatorskie metody.

To dzięki takim ludziom warto żyć, aby służyć innym.


Doświadczenie zawodowe:

- Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Ciechocinku.

Wykształcenie:

2003r. - Medyczne Studium Zawodowe w Ciechocinku (Technik Fizjoterapii);

2008r. - Collegium Medicum UMK w Toruniu (Magister Fizjoterapii).

Szkolenia:

- Terapeuta Osteopatii Strukturalnej i Chiropraktyki (Ackermann College of Chiropractic, Wrocław);

- Terapeuta Medycyny Manualnej według Karela Lewita (Remedica , Warszawa);

- Funkcjonalna Osteopatia Integracja, Wrocław;

- Manualny drenaż limfatyczny i kompresoterapia kobiet po mastektomii, Toruń;

- Terapeuta Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (Śląska Szkoła Akupunktury, Katowice)

- Japońska terapia manualna YUMEIHO.

Mapka dojazdu

Biosmedica
Gabinet medycyny
manualnej i akupunktury
Łukasz Michalak
ul. Polna 8
87-720 Ciechocinek

Copyright 2015 -2019 biosmedica.eu

Wszelkie prawa zastrzeżone