Biosmedica.eu

Menu

Galeria

W przygotowaniu !

Biosmedica.eu - Terapia dźwiękiem

Muzykoterapia Dogłębna – Komórkowa, jest nowo odkrytą skuteczną metodą zwalczania nawet najcięższych chorób. Opiera się nakilkunastu technikach opracowanych przez dr Barbarę Romanowską, które powstałym.in. na podstawiebadań nad dźwiękiem, przeprowadzonym w USA i Francji.

Muzykoterapia komórkowa daje możliwość uwolnienia się od około 250 różnych schorzeń, dodatkowo przynosi spokój wewnętrzny i radość. Fale dźwiękowe o określonych częstotliwościach pochodzą z prostych w użyciu instrumentów – KAMERTONÓW.

Zasada działania, to m.in. dostrajanie chorych komórek ciała i organów wewnętrznych do ich naukowo odkrytych częstotliwości zdrowia, podanych w odpowiednich kamertonach, czy też słuchanie lub śpiewaniewytworzonych wibracji, celem uspokojenia psychiki i zrelaksowania się. Spektrum działania kamertonów jest bardzo szerokie. Dźwiękma doskonałe działanie oczyszczające i mobilizuje siły obronne organizmu, co pozwala stwierdzić, że jest to także perspektywiczny środek stosowany w profilaktyce, pozwalający cieszyć się życiem oraz na długo zachować zdrowie i młodość. Metoda muzykoterapii dogłębnej komórkowej, jeśli chodzi o podstawy fizyki,dzięki zastosowaniu tylko naturalnej fali dźwiękowej o długości co najmniej 1 m, wnika głęboko w komórki, dlatego potrafi pomóc w różnych problemach zdrowotnych, rozpoczynając od sfery ciała i bólu wszelakiego pochodzenia, kończąc na chorobach umysłui duszy. W tej sferze, oddziałuje na świadomość oraz podświadomość.Przynosi głęboki relaks i radość. Metoda wprowadza więcjednocześnie do Ciała, Umysłu i Ducha, tak bardzo potrzebną nam do życia, równowagę i harmonię.

Kamertony wspomagają oczyszczanie z toksyn i blokad napięciowych. Wzory dźwięku i muzyki, koloru i światła, a następnie dostrojenie się do nich powoduje zdolność człowieka do „nastrojenia się”, by był zdolny grać jak nastrojony właściwie instrument, czyli był w stanie zdrowia. Ból, troska, przykrość, żal, stres czy depresja zaczynają znikać, a w to miejsce pojawia się spokój. Ciało, działając indywidualnie dla każdego, staje się bardziej wibrujące, drgające jak instrument i właściwie zharmonizowane. Umysł staje się czysty, wzrasta kreatywność - jako wynik w szerokiej perspektywie i poprawia się zdolność do podejmowania ważnych decyzji życiowych. Emocje zostają ustabilizowane, a nadpobudliwość emocjonalna wyciszona. W Duszy pojawia się spokój, uczucie szczęścia, wzrasta dobre samopoczucie, akceptacja siebie i warunków zewnętrznych. Podczas sesji muzykoterapii dogłębnej – komórkowej, każda osoba może doświadczyć kilku bądź nawet kilkunastu z wymienionych odczuć; równowaga wewnętrzna, ulga w bólu, relaks, uwolnienie od stresów, wyciszenie, uspokojenie, lekkość, głęboki spokój, wolność, opanowanie, żywotność i wigor, rozwój intuicji i wyobraźni, podwyższenie zdolności uczenia się, oczyszczenie sumienia, uczucie wybaczenia, pojawienie się innego stanu umysłu , pozwolenie na „odpuszczenie” i ujście problemów z przeszłości, regres do wydarzeń z przeszłości i akceptacja stanu rzeczy.

Zestaw 2 częstotliwości C - 256 Hz i G - 384 Hz

Dźwięki C i G tworzą tzw. doskonałą kwintę czystą, czyli pełnię HARMONII. Jest tonajdoskonalszy interwał, otwierający wrota do uzdrawiania i wyższej świadomości. Dzięki zastosowaniu już tylko dwóch dźwięków otrzymamy natychmiast głęboką relaksację, niecodzienne doznania, zmianę stanu świadomości, poruszenie mięśni bez wysiłku ciała, zrównoważenie energii, pełną harmonię, spokój, wyciszenie. Punktowe zastosowanie tego interwału przyniesie ulgę w bólu czy chorobie mięśni. Dzięki kwincie odżywiają się tkanki i komórki stają się bardziej krągłe, a ich kolor nabiera intensywności. Może zacząć wzrastać hemoglobina i nasycenie krwi tlenem, obniżyć się ciśnienie, ustabilizować krążenie, ustąpić kaszel, katar. Mogą także unormować się cykle menstruacyjne, zredukować objawy menopauzy itp. Kamertony C i G polecane są przede wszystkim osobom ze schorzeniami dotyczącymi psychiki, umysłu i stąd płynących zaburzeń.Są pomocne w problemach braku skupienia, zaburzonej koncentracji, czy stresie. Wspaniałe efekty przynoszą u dzieci z autyzmem, Downem, w przypadkach ADHD (AttentionDeficitHyperactivityDisorder – nadpobudliwość psychoruchowa z deficytem uwagi), nerwicach, depresjach, stanach lękowych czy maniakalnych, schizofrenii, pracy z nałogami, w mikrouszkodzeniach korowych, wszystkich chorobach psychicznych.

Zestaw skali C-dur

Zestaw skali 8 kamertonów prowadzi do wypośrodkowania, zharmonizowania równowagi w organizmie poprzez proces „komórkowej pamięci” opartej na naturalnych wibracjach częstotliwości drgań kamertonów. Dzięki 8 kamertonom przeprowadzamy detoksykację organizmu, wchodzimy na wyższy poziom spokoju emocjonalnego, dostrajamy swoje ciało i umysł do stanu balansu, co pomaga potem utrzymywać się w zdrowiu i dobrym nastroju. Dzięki temu zestawowi korzystamy z kilku technik, dowolnie łączymy zależności dźwiękowe - interwały, a każdy interwał wiąże się z innym oddziaływaniem terapeutycznym na ciało i umysł, w różny sposób dotykając systemu nerwowego przez aktywowanie określonych możliwości. Służy on technice przeciwnowotworowej, interwałowej, dźwięku podstawowego czy oczyszczająco-regulującej. Za sprawą uaktywnionej pełnej skali 8 kamertonów dochodzi do rozbicia komórek nowotworowych, które usuwane są wraz z toksynami z organizmu, przy jednoczesnym odżywianiu komórek nie dotkniętych rakiem (potwierdziły to badania w Paryżu na Uniwersytecie Jussieu w 1981-1982r.)

KLAWITERAPIA

Twórcą i propagatorem klawiterapii jest dr Ferdynand Barbasiewicz. Metoda polega na uciskaniu określonych akupunktów, dlatego też inaczej nazywana jest klawipunkturą. Wspomniane punkty uciska się za pomocą specjalnego urządzenia, tzw. klawika (clavus – gwóźdź), wykonanego ze stali chirurgicznej zaprojektowanej i obrobionej laserowo tak, by narzędzie pomimo pewnej ostrości nie naruszało ciągłości naskórka pacjenta.

Przy usprawnianiu wykorzystuje znane organizmowi odruchowe procesy fizjologiczne samonaprawcze, uruchamiane nieinwazyjnym, ręcznym stymulowaniem (bodźcowaniem). Zabieg wykonuje się na skórze nad ośrodkowym i obwodowym układem nerwowym. Proces stymulacji odbywa się poprzez receptory zgrupowane w skórnych strefach projekcyjnych i punktach biologicznie aktywnych, znanych także z akupunktury. Dzięki wykorzystaniu klawiterapii dochodzi do pobudzenia punktów odpowiedzialnych za zaburzenia wywołane w organizmie.

Klawiterapia ma szerokie zastosowanie w leczeniu wielu schorzeń m.in. choroby układu nerwowego, układu krążenia, schorzenia kręgosłupa typu skolioza, dyskopatia. Uzyskano wysokie wyniki w usprawnianiu osób chorych na:

  • nerwice, liczne i złożone zespoły bólowe (migreny i czynnościowe bóle głowy, neuralgie nerwów czaszkowych, rwy, mięśniobóle),
  • schorzenia psychosomatyczne (astmę, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, wrzodziejące zapalenie jelita grubego),
  • alergię i katar sienny,
  • nadciśnienie tętnicze i zaburzenia naczynioruchowe,
  • a także w resuscytacji i reanimacji.

Zabiegami klawiterapii można sprawnie znieść napięcia ośrodkowe w mózgu oraz przywrócić prawidłowe potencjały nerwowe, a nawet przywróć utracone przewodnictwo nerwowe, będące często bezpośrednią przyczyną zaburzeń czynnościowych, bólów, niedowładów, a także poważnych zmian zwyrodnieniowych, patologicznych.

Dzięki uruchomieniu procesów samonaprawczych organizmu w obrębie narządów i tkanek (w tym nerwowej), wywoływane są procesy regeneracyjne, tak trudne do osiągnięcia w inny sposób. Odbudowa (regulacja i regeneracja) jakości i ilości własnej krwi, układu wydzielania wewnętrznego i układu pokarmowego - pozwala leczyć chorego jego najsilniejszą bronią - własną krwią. Proces odbudowy następuje w zależności od stanu organizmu chorego w okresie od 3 do 14 dni kuracji. Usprawnienie - wymuszenie regulacji naczynioruchowej pozwala na usunięcie zaburzeń naczyniowych, stanu zapalnego, poprzez lepsze dotlenienie, odtrucie i dokrwienie tkanek, prowadzące do przywrócenia właściwego pH, płynów śródtkankowych i spektakularnego często wchłonięcia płynów obrzękowych. Regulacja funkcji ośrodka naczynioruchowego pozwala zoptymalizować pracę serca i sprowadzić ciśnienie tętnicze do wartości prawidłowych. Klawiterapię można z powodzeniem stosować w różnych dziedzinach klinicznych, a zwłaszcza przed operacją chirurgiczną i w przebiegu rehabilitacji medycznej, skracając wielokrotnie czas powrotu do zdrowia.


Mapka dojazdu

Biosmedica
Gabinet medycyny
manualnej i akupunktury
Łukasz Michalak
ul. Polna 8
87-720 Ciechocinek

Copyright 2015 -2019 biosmedica.eu

Wszelkie prawa zastrzeżone